+370 678 18533  | info@inkasoaljansas.lt

Klausimai ir atsakymai

Klausimas. Kada pradedamas teisinis skolos išieškojimas?
Atsakymas. Teisminis skolos išieškojimas prasideda tada, kai nelieka vilties skolą atgauti kitais būdais. „Inkaso aljansas“ siūlo nelaukti galutinio termino, kadangi tuomet skolas atgauti labai sunku arba neįmanoma. Sąskaitas reikėtų prižiūrėti nuolat ir veiksmų imtis skolai dar nepasiekus kritinės ribos.

Klausimas. Ar nieko tokio, jeigu mūsų ir klientų finansinius santykius reguliuos trečioji šalis? Ar tai neišgąsdins kliento?
Atsakymas. „Inkaso aljansas“ nuo pat pradžios su įmonės klientais bendrauja „Inkaso aljanso“ kliento vardu, taigi susimokėti vėluojantis klientas nėra gąsdinamas trečiosios šalies įsikišimo, nebloginami įmonių tarpusavio santykiai. Jeigu klientas vis tiek vėluoja sumokėti arba kyla kitų aplinkybių – „Inkaso aljansas“ pradeda bendrauti trečiosios šalies vardu.

 

Klausimas. Kaip susigrąžinti draugui ar pažįstamui paskolintus pinigus?

Atsakymas. Pakalbėkite su juo asmeniškai. Nerašykite el. laiškų, žinučių, kadangi jas gali neteisingai interpretuoti. Pakvieskite jį puodeliui arbatos ar kavos ir pakalbėkite apie skolą malonioje aplinkoje. Priminkite, kad kai jūsų draugui buvo sudėtinga situacija, jūs mielai paskolinote pinigų, o dabar jau praėjo terminas. Susitarkite tikslią datą, kada jums turi grąžinti pinigus. Jei nepavyksta susigrąžinti skolos, siūlome pasinaudoti Skolininko įspėjimo paslauga.

 

Klausimas.Koks yra motyvacijos vaidmuo grąžinant skolą?

Atsakymas.Skolos grąžinimas nėra tik racionalūs finansiniai apskaičiavimai – tai ir savimonės, motyvacijos patikra. Reikia daug „dirbti“, kad išsivystytų savikontrolė. Pradėjus grąžinti mažas skolas, žmogus pastebės rezultatą ir tai bus paskatinimas siekti didesnių finansinių tikslų. Finansų ekspertas Dave Ramsey teigia, kad vartotojai, turinys daug skolų, turėtų pradžioje sumokėti mažas skolų sumas – taip jie greičiau supras, kad galima atsikratyti ir didelių skolų. Pavyzdžiui, sumokėjus 300 eurų skolą padidės motyvacija taupyti ir grąžinti 1500 eurų skolą. Jei norite sužinoti apie kliento galimybę grąžinti skolą, kreipkitės į mus – padėsime įvertinti kliento mokumo riziką.

 

Klausimas.Ar girdėjote taisyklę, kaip skolas grąžinti greičiau?

Atsakymas. Taisyklė „50-30-20“ arba „poreikiai, norai, santaupos“. 50 proc. pajamų turi būti skirta nuomai/būsto paskolai, automobilio išlaikymui, komunaliniams mokesčiams sumokėti, maistui, grąžinti skoloms. 30 proc. – kelionėms, sporto abonementui, knygoms, laisvalaikiui, o 20 proc. – taupymui. Jei jūs susidūrėte su skolininku, kuriam vis nepavyksta sutaupyti ir grąžinti skolą, ženkite pirmą žingsnį – pasinaudokite skolininko įspėjimo paslauga.

 

 

Klausimas.Ar tiesa, kad skolos veikia sveikatą ir asmeninį gyvenimą?

Atsakymas. Taip. Žurnalo „Clinical Psychology Review“ tyrėjai atrado, kad psichinių ligų, pavyzdžiui nerimo ir depresijos, paplitimas tarp žmonių, turinčių skolų, yra tris kartus aukštesnis, nei jų neturinčių. O žurnalas „Psychology Today“ ištyrė, kad skolos yra viena iš skyrybų priežasčių. Turint skolų skyrybų tikimybė padidėja 30 proc. Išvenkite tokių akibrokštų ir kreipkitės į mus dėl mokėjimo reikalavimo teisės perleidimo.

 

 

 

 

Neradote atsakymo į savo klausimą? Klauskite: El. paštas* Telefonas* Klausimas*